Каролина Гочева жртва на сајбер измама

Please follow and like us:
Pin Share

Поп-ѕвездата Каролина Гочева- Корубин на својот официјален инстаграм – профил сподели фотографија од нејзин лажен профил и ги замоли своите следбеници доколку можат да ја пријават страницата со предупредување дека наградната игра која ја промовира тој профил е лажна.

Според наградната игра Каролина доделува од 20.000 до 100.000 денари, начинот на добивка е многу едноставен, а покрај Каролина во ова „дарување“ е „вклучен“ и сопругот на пејачката, уметникот Михаил Корубин.

Please follow and like us:
Pin Share