(ФОТО) Нашата најдобра фолкерка на турнеја низ Америка

Please follow and like us:
Pin Share

Сузана Гавазова покрај својата музичка дарба, од почетокот на кариерата се издвојува и со својот одличен изглед.

Таа во последно време речиси секојдневно ги изненадува своите следбеници со нови фотографии и видеа што ги објавува на социјалните мрежи, а многумина со нетрпение ги чекаат нејзините нови модни комбинации со кои никогаш не ги разочарува своите обожаватели.

Македонската пејачка Сузана Гавазова е од оние пејачки која има фанови од 7 до 77 години. Така, каде и да се појави секогаш е добредојена, прави вистински дар – мар, а публиката во еден глас ги пее нејзините песни.

Откако одмори од забавата, таа веднаш се качи на авион, но не заминува од САД. Туку продолжи за Индиана каде што ја очекува нова забава.

Please follow and like us:
Pin Share