Душко прво ја плукнал, па и залепил шлаканица на Карлеуша за време на Бадниковата вечер!

Please follow and like us:
Pin Share

Јелена Карлеуша го пријавила својот сопруг Душко Тошиќ за семејно насилство вчера вечер некаде по полноќ.

Имено пејачката до пријавила фудбалерот дека прво ја плукнал па и удрил шлаканица. Потоа одбила било каква медицинска помош, а полицијата од „Савски венец“ веднаш се упатила на нивната домашна адреса.

Ова не е прв пат Јелена да го пријавува Душко за насилство, пред две години го пријави како психички ја малтетирал и во една караница и ја свиткал раката. Пејачката подоцна се предомислила и решила да не го гони кривично.

За потсетување, ова не е прв пат Јелена да го пријави Душко во полиција. Имено, пејачката пред две години изјави дека Тошиќ психички ја малтретирал и дека и ја вртел раката, а тој свесно негирал и рекол дека се расправале бидејќи имале несогласувања во бракот. Пејачката подоцна се предомислила и не сакала да правно да го гони.

Карлеуша има сведоци

Јелена Карлеуша била физички нападната од нејзиниот сопруг, пишуваат српските медиуми.

Пејачката пријавила во полиција дека Душко Тошиќ ѝ удрил шлаканица за Божиќ, а потоа одбила медицинска помош, тврдат тие.

Службениците од полициската станица Савски Венац брифираат дека Карлеуша одбила да појде со нив и да даде исказ за инцидентот.

И покрај тоа, дежурниот началник наложил информативен разговор со Тошиќ, но и со луѓето кои биле сведоци на немилиот настан, за да конечно одлучи дали ќе биде покрената постапка за семејно насилство.

Please follow and like us:
Pin Share