(видео)Финалистот од Македонското талент шоу Благојче Тодоровски ја промовираше својата прва песна и спот

September 23, 2023 естрадаплус 0

Младиот и талентиран финалист од Македонското талент шоу Благојче Тодоровски снимаше видеозапис на неговото првенче насловено како “Заљубен и збунет “. Песната е дело на […]

Зоран Стефаноски од Сиднеј, Австралија попознат како Зоки сакс, реализираше проет со кралот на ромската музика, Ферус Мустафов

September 21, 2023 естрадаплус 0

Станува збор за „Маалски чочек“, кој Зоки и Ферус го работеа последните денови од животот на Мустафов, а е снимен во студиото „Сити саунд“. Стефаноски […]

Цаки Кисми и Адријана Кеш за новата година во Австралија ,уште сега пола ресторан резервисан!

September 14, 2023 естрадаплус 0

Цаки Кисми заедно со неговиот бенд Сасе Станковски и Имо Сакс овојпат придружувани од Адријана Ацевска за новата година ќе ги забавуваат нашинците во Мелбурн […]

Благојче Tодоровски финалистот од Македонското талент шоу со свое првенче!

September 11, 2023 естрадаплус 0

Младиот и талентиран финалист од Македонското талент шоу Благојче Тодоровски снимаше видеозапис на неговото првенче насловено како “Заљубен и збунет “. Песната е дело на […]

И Татјана и Новица нема да настапат на партиската прослава, Наш колега музичар не покани да настапиме, но ни кажа дека тоа е концерт на „Мерак меана

September 7, 2023 естрадаплус 0

Почитувани, Во врска со настапот на „8 Септември“ сакаме да информираме дека ние нема да настапиме, а воедно и да дадеме појаснување, што навистина се […]

По реакциите по социалните мрежи дел од учесниците пејачи почнаа да го откажуваат настапот!

September 6, 2023 естрадаплус 0

СДСМ организира пикник во Драчево со фолк-звезди за Денот на независноста Партијата СДСМ организира традиционален пикник на Денот на независноста – 8 септември во месноста […]