Македонски фолк пејач очекува бебенце – свадбата следната година, со приновата (фото)

October 25, 2023 естрадаплус 0

Младиот велешанец Александар Темелков кого публиката го запозна по неговите генијални настапи во популарното шоу и кој денес веќе има неколку фолк-песни зад себе, откри […]