Освен Ѓоковиќ и Цеца и Тања Савиќ ја добија битката на суд против Австралија – нема да верувате зошто Ражнатовиќ не смеела да стапне таму

Please follow and like us:
Pin Share

Првиот рекет на светот Новак Ѓоковиќ ја победи Државата Австралија на федералниот суд, по што му е дозволено да влезе на територијата на таа земја и има шанса да настапи на Австралија опен кој започнува за една недела.

Но, тој не е единствен кој ја добил државата на суд, со истото се справија и пејачките Цеца и Тања Савиќ.

Цеца правдата се обиде да ја добие уште во 2005-та година кога Австралија и забрани влез како непожелна за нив.

Имено Цеца била одбиена откако на социјалните мрежи се појавила фотографија од Вуковар од далечната 1991-та година од непозната девојка која е речиси идентична на неа.

На неа тогаш и била и прикажана видео снимката на која девојката навистина потсетува на неа, но не е самата Цеца.

Цеца тој спор го доби, а потоа слободно патувала во таа земја.

Исто така неодамна правна битка водеше и Тања Савиќ околу старателството на синовите Максим и Ѓорге која траеше точно година дена.

Сопругот на пејачката во април 2020 година ги одведе децата во Австралија без да знае таа, а потоа започна и целата правна битка против државата која вроди со плод лани.

Се шпекулира како таа на адвокатите им давала цело богатство околу битката да си ги поврати децата назад во Србија.

Please follow and like us:
Pin Share