Видео: Драган Бјелогрлиќ приведен поради напад на српски режисер

Please follow and like us:
Pin Share

Српскиот актер, режисер и продуцент Драган Бјелогрлиќ во хотел во Ниш рано утрово го нападнал и претепал режисерот Предраг Антониевиќ.

По инцидентот во хотелот Амбасадор во Ниш, Бјелогрлиќ е приведен во полиција.

Според српските медиуми Бјелогрлиќ од ззад грб му пришол на Антониевиќ и го нападнал.

Бјелогрлиќ по приведувањето во полиција бил тестиран на наркотици за да се утврди дали во моментот на нападот бил под дејство на опијати, пренесуваат српските медиуми.

Предраг Гага Антониевиќ инаку е режисер на филмот „Дара од Јасеновац“ , тој пред извесен период јавно го обвинил Бјелогрлиќ дека на почетокот на 2016 година му нудел мито за да го поддржи неговиот филм „Есен на самурајот“.

https://kanal5.com.mk/video-dragan-bjelogrlikj-priveden-poradi-napad-na-srpski-rezhiser/a489452

Please follow and like us:
Pin Share