Овај бенд се формира пред неколку месеци,а веќе котира во најбараните бендови во Македонија

August 28, 2021 естрадаплус 0

Бендот или групата Круна се формира токмо во деновите кога имаше Карантин и тоа крајот на минатата година,сите членови се искусни музичари кои     и членувале […]

ШОК -ПРИЗНАНИЕ НА ЗЛАТА ПЕТРОВИЌ! Ги ТЕПАВ сите мои поранешни сопрузи: Хасан, Пеќ и Саша Поповиќ САКАВ ДА МУ ЗАЛЕПАМ ШАМАР

August 28, 2021 естрадаплус 0

Пејачката Злата Петровиќ откри дека им удрила шлаканица на Хасан Дудиќ, Пеја и првиот човек на Гранд, Саша Поповиќ! Пејачката, која наводно му забранила на […]

ШВАРЦЕНЕГЕР ЗАГУБИ СПОНЗОР ПОРАДИ НАВРЕДА НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ АМЕРИКАНЦИ

August 28, 2021 естрадаплус 0

Критиката на Арнолд Шварценегер кон противниците на носењето маски го чинеше загуба на голем корпоративен спонзор на претстојниот натпревар во бодибилдинг – „Арнолд класик“. Настанот […]

Хит видео од венчавката: Невестата танцуваше во скутот на младоженецот со песна од Јелена Карлеуша…

August 28, 2021 естрадаплус 0

Од Сараево пристигнува хит видео од радоста на младата брачна двојка Јане и Хамза, која исто така ја полуде поп -starвездата Јелена Карлеуша. Тие избраа […]

Наташа Беквалац го опиша пеколот низ кој поминува: „Прво ќе ве заведат, а потоа полека ќе ве убиваат“

August 28, 2021 естрадаплус 0

Популарната пејачка Наташа Беквалац (40) ја отвори душата и го опиша пеколот ни кој поминува во моментов. Таа е позната како голем борец, па сите веруваат дека […]