Марко Трпчевски : Следува период на снимање нови песни и комплетирање албум

October 16, 2019 Martin Petrevski 0

Еден самостоен албум и уште еден заедно со неговата група Плетенка, најавува младиот и талентиран пејач Марко Трпчевски. Покрај најновата преработка на патриотската песна “Внуци […]

Цеца наскоро ќе стане баба

October 16, 2019 Martin Petrevski 0

Српската ѕвезда Цеца Ражнатовиќ ќе стане баба. Богдана, свршеницата на нејзиниот син Вељко е во вториот месец од бременоста, пишуваат српските медиуми. Таа треба да се […]