Ќе се снима серија за Аца Лукас

October 28, 2019 Martin Petrevski 0

Наскоро ќе се започне со снимањето на нова серија за животот на српскиот фолк-пејач Аца Лукас, пишуваат српските медиуми. Дневниот весник „Информер“ пренесува дека пејачот […]