Досега неслучено, распродадени сите концерти на доајенот на македонската песна Наум Петрески во Австралија

May 10, 2018 естрадаплус 0

Предвреме се распродадени речиси сите влезници за сите негови најавени настапи во далечната земја, иако доајенот на македонската народна песна Наум Петрески на 16-ти мај […]

Група “Чардак” со маестрален концерт го одбележа својот 20-ти јубилеј

May 10, 2018 естрадаплус 0

Маестрален јубилеен 20-ти концерт приреди синоќа охридската група “Чардак” пред публиката во Центарот за култура “Григор Прличев”. Пред преполната сала “Чардак” направи вистински спектакл, како […]