Елена Велевска во едноделен костим за капење на лежалка,коктел ја отвори сезоната во Охрид

May 24, 2018 Martin Petrevski 0

Македонската фолк-поп ѕвезда има нова песна. Песната е насловена ,,Крштевка” и ние веруваме дека таа ќе стане вистински хит на сите крштевки што престојат, испена […]

Синан Сакиќ итно префрлен во приватна клиника: За неколку дена пејачот оди на трансплантација на црниот дроб во Италија

May 24, 2018 Martin Petrevski 0

Пејачот Синан Сакиќ е одведен денеска во Бел Медик, на испитување во наредните ден до три. После тоа заминува во Италија во Падова, на трансплантација […]

Драган Вучиќ ќе го жени синот

May 24, 2018 Martin Petrevski 0

Мартин Вучиќ на 9 јуни ќе се жени со својата долгогодишна девојка Сања. Блиски пријатели на Мартин раскажаа дека свадбата се подготвува од поодамна, пренесе репортер.мк. […]