Благица Павловска : Драго ми е што Елена се одлучи за мои песни, таа ќе ги донесе на нејзин својствен начин !

May 2, 2018 Martin Petrevski 0

Елена Јовческа препеа две песни од Благица Павловска. При нивното заедничко гостување во ИН Продукција Благица истакна дека за неа е големо задоволство што младата […]

Македонската Таеквондо ИТФ експедиција се врати со 2 бронзени медали од Европското Таеквондо ИТФ првенство во Талин –Естонија

Македонската Таеквондо ИТФ репрезентација , благодарение на генералниот спонзор “ПН МЕТАЛ” ,предводена од престедателот Марјанчо Лазаревски црн појас  IV дан, поранешен светски вицешампион учествуваше  на […]