На денешен ден во 2007 година во сообраќајна незгода загина македонската и балканската музичка мега-ѕвезда Тоше Проески

October 16, 2022 естрадаплус 0

Незгодата се случи на автопатот Загреб – Липовац, кај местото Нова Градишка, во Хрватска.Проески отпеа многу македонски песни кои станаа хит. Тој ги објави албумите […]