По “Модерна фантазија” Дејан најавува свадбарски призвук

February 20, 2019 естрадаплус 0

Минатата година ја заокружи со снимањето на својот прв видео запис за неговата инструменталка”Модерна фантазија”, саксафонистот Дејан Грујевски веќе во периодов најавува и нови музички […]

Синот и ќерката на Шабан по два дена забрана го идентификуваа телото на пејачот

February 20, 2019 естрадаплус 0

Синот Михајло и ќерката Санела Шаулиќ го идентификуваа телото на пејачот вчера попладне околу 15 часот, потврди за српските медиуми пријател близок до семејството. -Вистина […]