Сопругот на Карлеуша си ги пакува куферите

Please follow and like us:
Pin Share

Сопругот на Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ, се сели во Кина каде ќе игра за кинески фудбалски клуб, а поради тоа со сопругата ќе го делат 8.000 километри.

Тој ќе игра за плата од 5,8 милиони евра на годишно ниво, а со Карлеуша вели дека ни далечината нема да му го расипе односот.

Таа за српскиот Курир вели дека каде и да е сопругот, таа ќе биде во Србија каде има закажано настапи.

Please follow and like us:
Pin Share