Бела Хадид и The Weeknd повторно заедно

Please follow and like us:
Pin Share

Светски познатиот модел Бела Хадид и The Weeknd повторно се заедно. Нивниот љубовен статус стана јасен откако папараците ги уловија како се бакнуваат на забавата од Александар Ванг.

Минатиот месец кружеа гласини дека Бела Хадид и The Weeknd ја обновија својата врска и дека беа видени како се бакнуваат на Коачела. Сепак, до синоќа само се шпекулираше за нивното смирување. Откако вчера нивните бакнежи беа уловени од папараците во Кан, стана јасен нивниот љубовен статус.

На фотографиите, 21-годишниот модел и 28-годишниот рапер си разменуваат нежности пред гостите на VIP забавата на Александар Ванг. Подоцна, тие заедно ја напуштија забавата.

Бела и Абел се запознаа во април 2015 година, а раскинаа во ноември 2016 година.

Please follow and like us:
Pin Share