Дуа Липа ќе пее на финалето од Лигата на шампионите

Please follow and like us:
Pin Share

Дуа Липа ќе пее на финалето од Лигата на шампионите. Нејзиниот настап ќе биде на 26-ти мај пред финалниот натпревар меѓу Реал Мадрид и Ливерпул.

Популарната британска пејачка Дуа Липа ќе настапи на 26-ти мај на стадионот во Киев пред почетокот на финалниот натпревар од Лигата на шампионите меѓу Реал Мадрид и Ливерпул.

-Почестена сум што ме повикаа, тоа е можност што се добива еднаш во животот. Среќна сум што ќе бидам дел од тој спектакл, планирам да направам неверојатно шоу.-изјави 22 годишната пејачка.

Дуа Липа е родена во Лондон и има албанско потекло, а нејзиното семејство во 90-тите години се преселило од Косово.

Изминативе години меѓу познатите музички имиња кои настапија на финалето од Лигата на шампионите се групата Блек ај пис и пејачката Алиша Кис.

 

Please follow and like us:
Pin Share