Нова песна и спот на Татјана Лазаревска !

Please follow and like us:
Pin Share

Татјана Лазаревска која веќе подолг период живе и работи во далечната Австралија , ова лето фамилјарно е на одмор во македонија .Како и обично таа при секое доагање во Македонија го користи времето да сними нова песна ,овај пат снимаше нова песна насловена како Хероина ,песната е мокна и звучи хитовски .

Снимена е во студиото на Горан Милошевски а видеозаписот се снимаше деновиве на повеќе локации во Охрид а го снимаше ИН продукција. Спотот премиерно ќе биде прикажан на Сателитската ИНТВ , и низ повеќе телевизии низ Македонија ,а ќе има и официална промоција во ресторанот Камин Кама.

Дека Татјана Лазаревска ја задржа популарноста кажива и фактот што од ИН продукција се пожалија дека на снамото снимање се собирало публика за да се сликаат со Татјана и често биле прекинувани во снимањето.

Please follow and like us:
Pin Share