Српски фолк пејач убиен во Холандија

Please follow and like us:
Pin Share

Фолк пејачот од Нови Пазар, Енвер Мики Колашинац е убиен рано утрово во Холандија

Според неофицијални информации, непознатиот сторител чекал во раните утрински часови, а потоа со неколку истрели го убил Колашинац.

Колашинац живеел во Нови Пазар, а повремено престојувал и во Холандија и Австрија.

Please follow and like us:
Pin Share