Џеј Ло добила тужба поради една фотографија

Please follow and like us:
Pin Share

Латино дивата Џенифер Лопез добила тужба од 150.000 долари откако на Инстаграм објавила своја фотографија, со која се пофалила дека имала убав ден.

Оваа нејзина постапка воопшто не му се допаднала на авторот на фотографијата Мајкл Стјуарт, кој ја фотографирал ѕвездата во јуни.

Имено, тој се жалел на прекршување на авторските права со тоа што Џеј Ло или некој од нејзиниот тим го направиле ова без негова согласност.

Пејачката на Инстаграм објавила фотографија од самата себе на која напишала – „Денес беше добар ден!“.

Please follow and like us:
Pin Share