Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ

Please follow and like us:
Pin Share

Новата песна на Оливер Драгојевиќ со наслов „За твоје добро”, за која текстот го напиша неговиот пријател и колега Златан Стипишиќ – Џибони, е достапна на „Јутјуб“.

Неговите обожаватели, постојано пишуваа позитивни коментари за неговата песна.
„Џибони е гениј. Најдобра можна комбинација се неговите стихови и гласот на Оливер”, „Прекрасен човек, и уште попрекрасна песна”, „Ова е дар од небото”, „Недостигаш капетане, никогаш никој како тебе, нека те чуваат ангелите”, „Колку недостасуваш”,„Без зборови сум”, се само некои од коментарите под песната објавена на „Јутјуб“.

Пејачот почина на 29 јули годинава, на возраст од 71 година, по битката со ракот на белите дробови, но тој остави зад себе голем број хитови по кои публиката засекогаш ќе го памети.

Please follow and like us:
Pin Share