Рита Ора призна дека сака девојки

Please follow and like us:
Pin Share

Рита Ора признала дека сака девојки. Таа ја објави нејзината најнова песна “Girls”, во која покрајдругите музичари гостува и познатата пејачка Бебе Реџа.

Албанската пејачка Рита Ора објави дека има односи со мажи и жени. Изјавата дојде откако нејзината нова песна “Девојки” искористи духови во социјалната мрежа, тврдејќи дека текстот е збунувачки за ЛГБТ заедницата.

“Текстот на” Девојки “е напишан за да ја претстави мојата вистина и е точен опис на многу вистинско искуство во мојот живот. Имав романтични врски со жени и мажи, и тоа е мојот личен начин. Жал ми е ако изразот во мојата песна повреди некој. Јас не би сакала намерно да ја навредам ЛГБТ заедницата или некој друг “, пишува Рита на Твитер.

Песната е насочена кон истражување на женската сексуалност и обожавателите на Ора го споредуваат со “I Kissed A Girl” на Кети Пери. Голем дел од текстот се врти околу реченицата “Понекогаш само сакам да ги бакнам девојките”, направена од хип-хоп сензацијата Карди Би. Таа, исто така, објави во 2016 година дека паѓа на двата пола, а до денес е бремена од нејзиниот свршеник, раперот Кири Кендрул.

Please follow and like us:
Pin Share