(Видео)Младата фолкерка Дани Даниела промовираше нова песна и спот снимен во Австралија

February 16, 2023 естрадаплус 0

Младата и атрактивна фолкерка Дани Даниела за новата година настапуваше во Австралија ,каде ги забавуваше нашинците во еклузивниот ресторан Sheldon,Дани престојот од неколку денови во […]

Позната пејачка и нејзиниот дечко паднале од висококатница во Центар, се утврдува дали е обид за двојно самоубиство

February 13, 2023 естрадаплус 0

Во населбата Центар, момче и девојка се најдени по пад од зграда, по што момчето го загубило животот додека девојката се бори за живот. Едно […]

Последните часови пред големата ТРАГЕДИЈА: Братот на Милан низ солзи откри што се случувало..

February 7, 2023 естрадаплус 0

На 61-годишна возраст синоќа ненадејно почина нашиот врвен инструменталист и композитор, првенецот на Танец и долгогодишен раководител на оркестарот, маестро Милан Завков. Со голема тага […]

Во својата 61-ва година од животот, почина големиот Милан Завков, македонски виртуозен хармоникаш и музички творец

February 7, 2023 естрадаплус 0

Ненадејно, во 61-та година од животот, почина врвниот инструменталист и композитор, првенецот на Танец и долгогодишен раководител на оркестарот, Милан Завков, објавија од Танец. Неговата […]