Јелена Карлеуша ќе се израдува: Судењето на Огњен Врањеш заврши, ова е казната за фудбалерот

January 31, 2023 естрадаплус 0

Огњен, поранешен фудбалер на Црвена звезда и Стојан, кој играше за Војводина, на 20 јуни 2020 година ја нападнале брачната двојка Комљеновиќ. Тогаш, во близина […]

Дани Даниела снимаше спот за нејзината најнова песна во Австралија

January 5, 2023 естрадаплус 0

Актрактивната фолкерка Дани Даниела деновиве покрај нејзиниот новогодишен настап во Австралија снимаше и спот на неколку локации низ Австралија.Новата песн ана Даниела е насловена Две […]

Во Мелбурн се славеше Нова години со Македонска музика и пејачи од Македонија

January 5, 2023 естрадаплус 0

Новата година се славеше во Шелдон во Мелбурн со атрактивната Дани Даниела и Игор Андреевски заедно со групата Амадеус од Австралија,специјален гостин беше Вера трајкоска […]