Џастин Бибер и Хејли принудно се преселија во хотел

Please follow and like us:
Pin Share

Џастин Бибер и неговата сопруга, Хејли, се преселија. Жителите на Беверли Хилс забележале дека младото семејство престојува во локален хотел во близина на имотот што го изнајмил во октомври минатата година.

Според “Дејли мејл”, двајцата морале веднаш да побараат решение, бидејќи тие се соочиле со својата прва мака на проблеми – пукната цевка која ги преплавила дел од просториите.

Двојката го напуштила имотот во неделата и најверојатно ќе се врати по 1-2 дена штом водоводџиите ќе ја завршат својата работа.

Домот на семејството е во сопственост на бизнисмен Хауард Аткинс, кој направил целосно реновирање пред две години. Компанијата што ја најмила очигледно не размислувала доволно за водоводната инсталација.

Џастин и Хејли Биебер живееја во зградата Сан Фернандо кратко време откако се омажија. Тие плаќаат месечна рента од 100.000 долари, но имаат 4 спални и 7 бањи во медитерански стил. Погледот од терасата е вреден – Езерото Толука, за кое и двајцата имаат свое пристаниште и неколку чамци.

Please follow and like us:
Pin Share