Фолкерката Велевска со чуден статус на фејсбук

Please follow and like us:
Pin Share

Елена Велевска во моментов е на турнеја низ Америка… Таму работно ги дочека Нова Година, Божиќ, Василица.

Им пееше на голем број нашинци и останатите Балканци, но и други Амаериканци кои масовно ги посетуваат нејзините концертни настапи во Њујорк, Њу Џерси, Чикаго, Детроит, Мајами, Индијана…
Велевска ја покори Америка, ја падна на колена, а Македонците ги крена на нозе, на оро, но дали успеа да го крене бракот од мртва точка, по јавните најави за семејните скандали и разводот, а потоа и простувањето и помирувањето со сопругот?

Имено, меѓу сите постирани фотографии и статуси од американската турнеја и настапите, Велевска објави една фотографија која многу зборува иако ништо конкректно не кажува. Стара е цели 9 години, а на неа фолкерката ги држи враце тогаш двете мали дечиња.

Please follow and like us:
Pin Share