Аца Лукас има нова девојка

February 26, 2018 естрадаплус 0

Фолк-ѕвездата Аца Лукас (49) пред неколку месеци се раздели со Соња Вуксановиќ, а неговото срце неодамна го освои русокоса од Бања Лука, плејбој-зајачицата Божана Вујиновиќ.

Повторно е Јаховиќ

February 26, 2018 естрадаплус 0

Пејачката Емина Јаховиќ која што пред некое време се разведе од нејзиниот сопруг турскиот пејач Мустафа Сандал, реши да го избрише презимето Сандал и да […]

Татијана Стефановска најавува снимање на уште еден спот, а нови песни кон крајот на годината!

February 26, 2018 Martin Petrevski 0

Татијана Стефановска ќе направи кратка пауза од снимање нов материјал. Според неа најпрво треба да одлежат песните кои ги промовираше изминатиов период. Таа најавува уште […]