Аца Лукас има нова девојка

Please follow and like us:
Pin Share
Фолк-ѕвездата Аца Лукас (49) пред неколку месеци се раздели со Соња Вуксановиќ, а неговото срце неодамна го освои русокоса од Бања Лука, плејбој-зајачицата Божана Вујиновиќ.

Разликата меѓу нив е 24 години бидејќи атрактивната Божана има 25 години, а се чини дека врската им оди добро затоа што фолкерот ја објави нивната прва заедничка фотографија.

Откако се фатени заедно во еден белградски ресторан, Лукас сега официјално е во врска со Божана, и тоа така што фотографијата ја објави на „Инстаграм“. Уште поинтересен беше неговиот коментар:

„Прва слободна сабота! И прва…“, напиша Лукас и ставил срце.

Please follow and like us:
Pin Share