Спасе Антевски : Настапите во Македонија и надвор од неа, доаѓаат со напорна работа !

February 13, 2018 Martin Petrevski 0

Настапите во Македонија и надвор од неа, си доаѓаат со напорна работа, снимање нов материјал и презентирање на истиот.-вели фолк пејачот Спасе Антевски при неодамнешното […]

Оркестар “Маестрал” презадоволни од едномесечната турнеја во Америка

February 13, 2018 естрадаплус 0

Позитивни впечатоци понесоа членовите од  битолскиот оркестар Маестрал од нивната едномесечна америчка турнеја. Како што истакнаа при нивното гостување во нашата продукција, оваа турнеја поминала

Фановите од Северина во шок

February 13, 2018 естрадаплус 0

Северина која веќе некое време се почесто привлекува внимание со необичните стајлинзи, сега очигледно во недостаток на инспирација, а во желба да изгледа уникатно, имала […]