No Image

„Таа е гуска и денес ми должи 50.000 марки“ – Композитор откри како го измамила Весна Змијанац

October 19, 2021 естрадаплус 0

Композиторот, аранжер и хармоникаш Драган Александриќ соработувал со бројни ѕвезди на српската естрада, но на Весна Змијанац никогаш не и’ простил една работа. Двајцата соработуваа […]

Нека ме уапсат слободно: Ана Бекута проговори за своето кривично дело!

October 19, 2021 естрадаплус 0

Филмот „Тома“ предизвикал многу интерес, особено помеѓу пејачите. Бекута изјавила дека се уште го нема погледано. Познатата српска пејачка Ана Бекута настапувала во Белград, а со своите […]

Ова е вистината за најпотресната сцена од филмот „Тома“: Песната „За Лјилјана“ ѝ е посветена на НЕА!

October 19, 2021 естрадаплус 0

о биографијата на Тома Здравковиќ, Лилјана е претставена како сопруга на докторот Хаџи Поповиќ кој го лечеше познатот пејач, и со кој со текот на […]

Пејачката Мира Шкориќ си ја отвори душата: Борбата со карциномот не престанува!

October 19, 2021 естрадаплус 0

Болеста на Мира Шкориќ, во целост и го промени животот Пејачката Мира Шкориќ, години наназад отворено зборува за нејзината борба со карциномот. Нејзиниот живот откако ја добила […]

Прва објава на профилот на Марина Туцаковиќ по нејзината смрт: „Поздрав до сите!“ (ФОТО)

October 18, 2021 естрадаплус 0

Авторката на најголемите хитови во регионот, Марина Туцаковиќ, почина на 19 септември годинава. Марина неколку години се бореше со карциномот на дојка, а здравјето дополнително ѝ го […]

ЕСТРАДАТА ЌЕ ДОБИЕ ПАРИ ОД КОИ БОЛИ ГЛАВА! Илјадници и илјадници евра за новогодишни настапи им оди во ЏЕП, а еве за кој ФОЛКЕР НАЈМНОГУ

October 17, 2021 естрадаплус 0

Многу пејачи и пејачки од естрадната сцена објавиле дека веќе закажале настапи за пречек на 2022 година. Познатите често кријат колку пари заработиле во “најлудата“ […]

Jeлена Карлеуша 14 години по смртта на Тоше Проески: „Никој не знаеше за нас, ова е вистината за нашиот однос!“

October 17, 2021 естрадаплус 0

Јелена Карлеуша со само една објава на Инстаграм успеа да расплаче илјадници луѓе, откривајќи детали кои јавноста не ги знаеше за нејзиниот однос со Тоше […]

Малкумина знаат за животот на Сузана Јовановиќ, пред Саша Поповиќ пејачката имала скромен живот

October 17, 2021 естрадаплус 0

Сопругата на најбогатиот пензионер на Балканот, Сузана Јовановиќ никогаш во животот не сакала да биде во ценатрот на вниманието поради богатството кое го имаат со […]