ГОЛЕМА ТАГА! ПОЧИНА ПОЗНАТИОТ АКТЕР – Публиката ќе го памети по славната југословенска серија!

October 22, 2021 естрадаплус 0

Хрватскиот актер Жарко Поточњак утрово почина на 76-годишна возраст, соопштија од Здружението на актери Хистрион, каде што актерот е еден од основачите. Жарко Поточњак е […]

СОПРУГОТ МЕ СНИМАШЕ ДОДЕКА БИВ СО ДРУГ ЧОВЕК! Шокантна исповед на Звезда Гранда – “Кога можеше да бидеш голи жени, можеш да бидеш јас!”

October 22, 2021 естрадаплус 0

Поранешната учесничка на популарниот натпревар Звезда Гранда, Слаѓана Зубчевиќ, откри дел од нејзиниот приватен живот, непознат за јавноста. Таа неодамна ја објави првата песна за […]

Северина го нарече Милан монструм, откако тој во интервју кажа шокантни работи за неа!

October 21, 2021 естрадаплус 0

Северина Вучковиќ на својот профил на Инстаграм објави исечок од една емисија во која гостувал нејзиниот поранешен партнер Милан Поповиќ, во кое со насмевка ги изговара […]

Вака изгледаше Селма Бајрами кога за прв пат се појави на телевизија: Саша Поповиќ не можеше да и одолее, беше „жив оган“ (ВИДЕО)

October 20, 2021 естрадаплус 0

Пејачката Селма Бајрами и покрај тоа што не е меѓу помладите фолк ѕвезди и денес важи за една од најзодните, најатрактивните и најсексапилните фолкерки на […]

Откриена е големата тајна на Тома Здравковиќ и српската актерка: Со години се обидуваа да ја сокријат, но оваа е правата вистина

October 20, 2021 естрадаплус 0

Лилјана Благојевиќ е позната актерка зад која стои долга, беспрекорна кариера полна со признанија и одлични улоги како во театарот така и во филмовите. Сепак, […]