20 полицајци со автомати ја чуваат Кајли Миног на концерт во Келн

November 26, 2018 Martin Petrevski 0

Германски државјанин преку социјалните мрежи неколкупати и се заканувал на австралиската пејачка Кајли Миног дека ќе ја убие. Според весникот „Билд“, Германецот со психички пореметувања […]

Тајзи објасни што точно се случи на скопскиот аеродром

November 26, 2018 Martin Petrevski 0

Еден од најпознатите македонски пејачи, Драган Величковски-Тајзи, минатата недела доживеа вистина драма на скопскиот аеродром. Тој деновиве на социјалните мрежи откри дека поднел тужба и во детали […]