Андреј Илиоски освои прво место на Меѓународниот натпревар “SaxClar”

Please follow and like us:
Pin Share

Младиот виртуоз на дувачки инструменти, Андреј Илиоски го освои првото место на Меѓународниот натпревар “SaxClar” кој се одржа викендов во Скопје.

Андреј убавата вест ја соопшти преку статус и фотографии кои ги објави  на социјалните мрежи.

-Освоено 1 место на меѓународниот натпревар “SaxClar” во Скопје.Голема благодарност до мојот ментор проф. Спире Јовановски за поддршката и советите. Воедно и голема благодарност до мојот уметнички соработник проф. Верица Дивитарова.-напиша Андреј на неговиот фесјбук профил.

Честитки до Андреј од екипата на ИН Продукција и естрадниот магазин “Естрада плус”. Во иднина му посакуваме уште поголеми успеси !!!

Please follow and like us:
Pin Share