“Дрим тим” во подготовки на “Етно Балкан2”, а Дејан го најавува и својот нов солистички албум

March 27, 2019 естрадаплус 0

Момците од “Дрим тим” периодов се во интензивни подготовки на својот нов материјал. Како што појаснува вокалот Дејан Николовски –Чуле веќе се снимаат новите песни […]

Ужива во убавините на Бахамите но сликите од фотосесијата останаа во украдениот фотоапарат

March 27, 2019 естрадаплус 0

Фолкерката Анета Наковска ужива во преубавата Флорида. Изминативе неколку месеци Анета буквало се релаксира и опушта во летната атмосфера на Бахамите каде што деновиве таа […]