Дани Даниела снимаше спот за нејзината најнова песна во Австралија

Please follow and like us:
Pin Share

Актрактивната фолкерка Дани Даниела деновиве покрај нејзиниот новогодишен настап во Австралија снимаше и спот на неколку локации низ Австралија.Новата песн ана Даниела е насловена Две срца а автор на песната е Љупчо Соколовски а видеото го снимаше ИНТВ . Во спотот на Даниела се појавуваат неколку статисти и неколку луксузни автомобили . Инаку Дани Даниела својата официјална турнеја во Австралија ја има закажано за Октомври заедно со уште неколку пејачи од Македонија.

Please follow and like us:
Pin Share