Хејли и Џастин Бибер купија вила од 8,5 милиони долари во Беверли Хилс

Please follow and like us:
Pin Share

Познатиот пејач Џастин Бибер и неговата сопруга Хејли, купија вила од 8,5 милиони долари во Беверли Хилс. 

Вилата на која и дале име The Tropics, се наоѓа северно од Сансет Булевар на Беверли Хилс и има 570 метри квадратни.

Таа е изградена во 1932 година, а неодамна повторно е реновирана. Куќата има пет спални соби, седум купатила, дневна соба и кујна во светли бои.

Please follow and like us:
Pin Share