Пoчинa yштe eднa лeгeндapнa пejaчкa..

February 20, 2021 естрадаплус 0

Вчера на 66-годишна возраст почина пејачката на народна, староградска и забавна македонска музика Марина Пухариќ. Пухариќ ќе остане запаметена по нејзините композиции „Мојот разбој“, „Мојот […]

Рада Манојловиќ го обвини Саша Поповиќ за пропустите во нејзината кариера Поради него одбила голем број на хитови

February 20, 2021 естрадаплус 0

Корисниците на Твитер ја прашаа Рада Манојловиќ дали има песна што таа ја одбила, а подоцна станала хит кога ја отпеала друга пејачка. Манојловиќ многу […]