Новиот сингл на Селена Гомез руши рекорди

Please follow and like us:
Pin Share

Повеќе од 31 милион прегледи забележа новиот сингл на 27-годишната пејачка Селена Гомез „Де Уна Вез“ и со тоа стана голем хит за рекордно време.

Алберт Хајп, Јота Роса и повеќекратниот добитник на Латино Греми наградата – продуцентката Тејни – учествуваа во создавањето на песната на шпански јазик, прва по десет години, што таа ја посвети на своето латиноамериканско наследство.

Неверојатно сум гордa на моето латинско потекло. „Де Уна Вез“ е прекрасна химна на љубовта – рече Селена, потенцирајќи дека многумина ќе се најдат во неа.

– Мислам дека ќе значи нешто за секој што некогаш имал скршено срце. Сите имаме лузни од животните искуства, но така всушност се однесуваме кон себе. Силата и волјата да свртиме нов лист се важни – објасни таа.
Покрај тоа, песната испреплетува теми за личен раст и љубов, а е придружена со видео од бајките. Таа призна дека пеењето на шпански и значи многу.

Please follow and like us:
Pin Share