ГОЦА ТРЖАН И ИВАНА ПЕТЕРС СНИМИЈА ПЕСНА СО СВОЈОТ ПОРАНЕШЕН БЕНД

Please follow and like us:
Pin Share

Познатата српска поп и денс група „Тап 011“, која беше активна од 1994 до 2002 година вчера ја промовираше својата нова песна „Метар по метар“ со која се враќаат на сцената.

Автор на музиката е Александар Митровиќ а текстот е на Милан Бојаниќ од „Тап 011“. Новиот сингл го прати спот сниман на планината Јахорина во БиХ.

Групата беше основана од членовите на рап составот „Тапири“ кој беше во состав: Милан Бојаниќ, Џорџе Пајовиќ-Џоле и Петар Ступар-Пера. Тие во 1994 година со двете пејачки Ивана Павловиќ (Петерс) и Гоца Тржан го формираат новиот поп-бенд „Тап 011“.

Please follow and like us:
Pin Share