Душко Георгиевски: Луѓето од ИН продукција знаат одлично да си ја одработат работата

January 25, 2018 естрадаплус 0

Успешна година на работен план остави зад себе фолк пејачот Душко Георгиевски, кој бележеше настапи на повеќето фестивалски изданија низ нашата земја, како и неговиот […]

Елтон Џон се пензионира

January 25, 2018 Martin Petrevski 0

По 50 години музичка кариера, Елтон Џон одлучил да се пензионира. Британскиот пејач се одлучил на овој чекор поради неговата лоша здравствена состојба. Легендарниот пејач, […]