Братот на Лепа Брена го видовме во „Никогаш не е доцна“, а ова е нејзината сестра!

Please follow and like us:
Pin Share

Иако Лепа Брена е во јавноста со децении, малкумина знаат како изгледа нејзината сестра. Пејачката Лепа Брена ги има братот Фарук, кого имавме можност да го видиме на музичкиот натпревар „Никогаш не е доцна“ и сестрата Факета, која многу ретко се појавува во јавноста.

Брена е активна на социјалните мрежи, а во една прилика на својот Инстаграм профил објави заедничка фотографија со нејзината сестра.

„Откако знам за себе, нашата мајка убаво пееше  севдалинки. Како и да е, Факета започна да пее пред мене, тогаш тоа го стори и мојот брат Фарук, а дури подоцна по наговор и влијание на професорката по музичко образование Радмила Ќоровиќ, тоа го направив и јас“ – рече Брена и додаде:

„Бев хиперактивно дете, па родителите, како и брат ми и сестра ми, ме насочуваа кон спортски активности, а всушност најмногу уживавме да пееме во хорот. Ние пораснавме слушајќи музика од фестивали како Илиџа,  Опатија, Белградска пролет…“ – изјави Брена за „Стори“ пред неколку години.

Please follow and like us:
Pin Share