Анета Молика и маестро Димитар Митровски со заедничка соработка

November 30, 2020 Martin Petrevski 0

Анета Мицевска и маестро Димитар Митровски во студиото на ИН продукција претставија заеднички кавер. Станува збор за песната “Кад уморно срце стане” од Верица Шерифовиќ.  Хармоникашот […]

Цеца: Имам антитела, но нема шала со короната – постои и ги напаѓа луѓето

November 30, 2020 Martin Petrevski 0

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ синоќа гостуваше во емисијата „Хит твит“. Една од темите во споменатата емисија е моменталната епидемиолошка состојба во Србија. Во „Хит твит“, […]