Раперот Лил Вејн обвинет за поседување оружје, му се заканува затворска казна од 10 години

November 20, 2020 Martin Petrevski 0

Судот во американската сојузна држава Флорида, покрена обвинение против раперот Лил Вејн за поседување огнено оружје пронајдено минатата година и му се заканува казна затвор […]

Влатко Стефановски има со што да се гордее: Јан тргна по неговите стапки

November 20, 2020 Martin Petrevski 0

Со голема радост го поздравуваме излегувањето на новиот албум на нашиот познат гитарист Влатко Стефановски насловен „Taftalidze Suffle“. Стефановски ја продолжува соработката со дискографската куќа […]