Марко Бошњак препеа песна од Дино Мерлин

Please follow and like us:
Pin Share

13 годишниот Марко Бошњак препеа песна од Дино Мерлин. Талентираното момче е познато по неговите извонредни настапи на шоуто “Пинкови ѕвездички” каде стигна до самото финале.

Марко Бошњак, момчето што со својот настап на талент-шоуто „Пинкови ѕвездички“ го воодушеви целиот регион, сними нова песна. Тој денес има 13 години, а на „Јутјуб“ објави видео како ја пее песната „Да је туга снијег“ од Дино Мерлин.

За оваа изведба Марко доби бројни пофалби на социјалните мрежи.

Please follow and like us:
Pin Share