Сузана Гавазова правеше свадба по втор пат

Please follow and like us:
Pin Share

Нашата најпопуларна фолкерка деновиве повторно организираше свадба ,но овојпат за потребите на нејзината најнова песна “Свадба”.Во ресторанот Космополит a учествуваа многу статисти каде се одглуми свадба. Салата ја украси Студио М а спотот го снимаше ИН Продукција, Текстот е на Орце Зафировски а музиката на самата Сузана ,додека за аражманот се погрижи Дејан Момиросски.

Спотот се очекува да излезе за неколку денови а во вторник излегува спотот за Тик ток ,кој исто го работеше ИН продукција.Да подсетиме Сузана Гавазова овај месец снимаше дури 3 песни и три спотови за истите ,првиот бешше насловен Далавера кој пред неколку денови го промоовираше.

Please follow and like us:
Pin Share