Сузана Гавазова со нова песна и нов спот

Please follow and like us:
Pin Share

Нашата најпопуларна фолк пејачка Сузана Гавазова снимаше нова песна и спот ,музиката и текстот е на познатиот Орце Зафировски а спотот го снимаше ИН Продукција НАСЛОВОТ НА ПЕСНАТА Е дАЛАВЕРА .Спотот се снимаше во Дублин Пап во Охрид ,а на спотот учествуаа околу 20 статисти и плесна школа . За стајлинг шминка и флизура имаше специална екипа под водство на Стојан Стојански еден од најпознатите балкански стајлисти.Во спотот Сузана се појавува во интересно издание тоа може да го забележите на фотките долу.Со истата песна Сузана настапи на на Роса фест ,а спотот следната недела еклузивно ке с еприкаже на сателитската ИНТВ и YouTobe каналот на Сузана Гавазова.

Инаку Сузана Гавазова се спрема за Австралиска турнеја на која се очекува да руши рекорди ,уште јано не објавена турнејата 2 концерти се распродадени!

Please follow and like us:
Pin Share