Спасе Антевски снимаше спот за неговата најнова песна

Please follow and like us:
Pin Share

Деновиве во Охридско ,поточно во познатото село Куратице се снимаше новиот спот на Спасе Антовски за песната “Шербет блага невесте”.Како што ни изјави фолк пејачот ,песната и не била предвидена за спот ,но поради големата прегледност на хутуб,а и тоа што увиделе дека колеѓивеќе ја свират по веселби решил да снима спот.

Во спотот освен Спасе учествуваат и неколку статисти

Музиката на оваа песна е на Златко Миладиноски а видеото го снимаше ИН продукција.

Деновиве ќе се емитува еклузивно на Сателитската ИНТВ и неколку регионални Тв низ Македонија.

Please follow and like us:
Pin Share