Синан Сакиќ под строг режим за неговото здравје

Please follow and like us:
Pin Share

Синан Сакиќ, пејачот кој едвај се извлече од канџите на смртта, сега мора да се откажува од многу животни задолства, а едно до нив е алкохолот. Имено докторите му забраниле да пие, за да си го сочува здравјето.

-Сакиќ со помош на индиска традиционална метода успеа да се извлече и да не оди на трансплантација на црн дроб. Методата ајуверде му помогна целосно да оздрави и нормално да живее. Покрај тоа што мораше да ја смени исхраната, мораше да ги исфрли и сите пороци- рекол извор близок на пејачот и додал дека фолкерот одамна ја надминал кризата со алкохолот.

Please follow and like us:
Pin Share