Се омажи фолкерката Лени Партикова

Please follow and like us:
Pin Share

Популарната пејачка Лени Партикова и Жарко Ѓоргески го кажаа судбоносното ‘‘да‘‘. Убавата вест ја овјави невестата на нејзиниот фејсбук профил, а објави и неколку фотографии.

Љубовта не мора да биде совршена, таа само треба да биде вистинска и лојална ❤️

Кога двајца луѓе се наменети еден за друг, ниту едно време не е предолго, ниту едно растојание не е предалеку и никој никогаш не може да ги распарчи 🥂

Ја крунисавме нашата љубов за навек ❤️❤️, напиша Партикова.

На свадбата присуствуваа голем дел од нејзините колеги и колешки и сите запееа по некоја песна.

Please follow and like us:
Pin Share